Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Перший телевізійний передавач (ретранслятор) у Хмельницькому було встановлено у 1964 році. Телевежі він тоді не мав, а знаходився у Будинку Рад на центральній міській площі.

чт.20062019

Оновлено:12:57:19 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Про місто Інформація Хмельницькі байки Ювілеї міста Хмельницького. Чому 500+13=575?

Ювілеї міста Хмельницького. Чому 500+13=575?

«Ювілеї м. Хмельницького за часів незалежності відзначали двічі, з інтервалом у 13 років, причому спочатку відсвяткували у 1993 р. 500-річчя, а у 2006 — 575 річчя.

Відправною точкою у першому випадку був наведений М.Грушевським реєстр димів 1493 р., де згадувався Проскурів. У 2003 р. В.Михайловський знайшов у Варшавському архіві давніх актів документ із згадкою села Плоскирів, з якого потім виріс Проскурів. Невелика замітка із прив’язаною до цього села датою — 1431 рік — була опублікована в «Українському археографічному щорічнику». На «круглому столі» з проблем датування історії міст В.Михайловський дотепно розтлумачив, чому ця нова дата зацікавила у 2006 р. міського голову Хмельницького: «калькулятор державного службовця починає підбивати можливі дивіденди: це ж державне фінансування, а тут у нас вибори до парламенту 2006 року!». Зрештою вдалося провести велику міжнародну конференцію, а заодно й полагодити водогін для Хмельницького. Зрозуміло, що й прийом гарний влаштували, осіб на 300. Те, що зовсім недавно відсвяткували 500-річний ювілей, міську владу не збентежило».

Цю історію опубліковано на сторінці 133 у книзі "Міська історія України: проблеми початкового датування", яку видано у 2010 році Інститутом історії України Національної академії наук. Ми ж вміщуємо її до розділу "Хмельницькі байки" через те, що неможливо довести ані автентичність слів міського голови, ані факт полагодження Чернелівського водогону "завдяки ювілею".

Урочистості Дня міста 2006 року не відрізнялися особливим розмахом від попередніх. Та й чому, власне, "те, що зовсім недавно відсвяткували 500-річний ювілей" мало когось бентежити? У 1993 році відзначали 500-річчя на підставі тих наукових фактів, які були відомі на той час, а у 2006-му - виходячи з нових науково підтверджених відомостей. А відтак, ця історія на сторінках наукового видання видається дивною, хоча й кумедною.

Також читайте:

Чи реально зараз перейменувати місто на Проскурів? - тема форуму

Місту Хмельницькому - 580 років за «метрикою»

Откуда начинался город?

Историческое описание уездного города Проскурова Подольской губернии

Энциклопедия Брокгауза и Ефрона - о Проскурове

Невідомий Проскурів - у новому фотокалендарі

Історична довідка